Hacamat kursu

  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Hacamat kursu
Hacamat kursu

Hacamat kursu

Hacamat geçmişten günümüze kadar gelmiş olan ve peygamber efendimizin önerdiği tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Özellikle iç Anadolu bölgesinde sıkça yapılan hacamat, şimdilerde sağlık bakanlığı tarafından desteklenip tamamlayıcı tıp alanında kendine yer edinmiştir. 

Hacamat yaptırmak isteyen kimselerin hacamatı yaptıracağı kişilere dikkat etmesi gerekir. Çünkü yanlış zamanda ya da yanlış bölgelere yapılacak olan hacamat kişilerin sağlığını da olumsuz yönde etkileyecektir. Bu tedavi yönteminde daha başarılı sonuçlara ulaşmak istiyorsanız bunun için hacamat kursu ve gerekli bilgileri tamamlamış kişilerden destek almanız önerilir.

Sağlık Bakanlığı Hacamat Kursu 2019

Kişiler eğer hacamat kursubünyesinde ders alıp profesyonel olarak hacamat yapmak istiyorlarsa mutlaka sağlık bakanlığınca onaylı kurslardan destek almaları gerekir. Böylece gerekli tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Üstelik alacağınız kurs bitirme sertifikaları ile de ücretli olarak iş yeri açıp alternatif tıp alanın da insanlara hizmet verebilirsiniz. Kurstan öğreneceğiniz doğru bilgiler ve teknikler sayesinde ister aileniz için isterseniz de müşterileriniz için hacamat yapabilirsiniz.

Hacamat Kurslarında Öğretilen Bilgiler

Hacamat kursunda öğretilen bilgiler hem teknik bilgilerdir hem de peygamber efendimizin sünnetleridir. Hacamat kursu ilk olarak bu işlemde kullanılacak malzemeleri kursiyerlerine tanıtır. Hacamatta kullanılan kupa çeşitleri dört adettir. Yine hacamat çeşitleri de kursiyerlere öğretilen bilgiler arasında yer alır. Özellikle gezen hacamat ve kanlı hacamat türü en çok üzerinde durulması gereken konular arasında yer alır. Sağlık bakanlığının hacamat kurslarında hacamatta kullanılan şifalı bitkiler ve şifalı yağlar hakkında da bilgilendirmeler yapılır. Doğru teknikler ve bilgiler sayesinde kursta hacamat ile ilgili tüm bilgileri toplayabilir ve alanında profesyonel hacamat uzamanı olabilirsiniz.

Hacamat kurslarında sadece hacamatta kullanılan malzemeler değil hacamatın teknikleri de öğretilir. Örneğin yıl bazında hangi aylarda hangi günler hacamat yapılır bunun hesaplaması kurs öğretmenleri tarafından kursiyerlere öğretilir. Kursiyerler de hem sünnet günlerine göre hem de hicri takvime göre hacamat yapılacak günü hesaplamayı öğrenebilirler. İyi bir eğitimin ardından sadece hicri takvime göre değil ay’ın da hareketlerine göre hacamat günleri hesaplaması nasıl yapılır bunun hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Hacamat Kursu Fiyatları

Hacamat kursu fiyatları derslerin ağırlığına ve saatine göre değişiklik gösterir. Örneğin kuru hacamat kursu ile ozon yağı uygulamalı kursa göre daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle kurs fiyatları araştırması yaparken verilen ders saatlerine, verilen sertifikaların sağlık bakanlığınca onaylı olup olmadığına ve kursta öğretilen bilgilerin kalitesine önem vermeniz gereklidir.

Hacamat kursunu bitiren kursiyerler gerekli şartları yetine getirdikten sonra kendilerine ait bir iş yeri açabilirler. Bu iş yerlerinde akupunktur uygulaması, hacamat terapisi ve sülük tedavisi gibi tamamlayıcı tıp bilimlerinden insanlara hizmetlerini sunabilirler. Kurslar her ilde farklılık gösterir, bulunduğunuz bölgede araştırma yaparak kendiniz için faydalı olabileceğini düşündüğünüz kursa kaydınızı yaptırabilirsiniz.


Yorum yaz