Hacamat öncesi yapılması gerekenler

  1. Anasayfa
  2. Hacamat
  3. Hacamat öncesi yapılması gerekenler
Hacamat öncesi yapılması gerekenler

Hacamat öncesi yapılması gerekenler

Hacamat, milattan öncede yapılan bir tedavi şekli ve bu yöntem yüzyıllardır uygulanmaktadır. İnsan bedeni için rahatlatıcı ve sağlık açısından da önemlidir. Hacamat yaptıranlar birçok faydasını gördüğünü ve vücut dengelerinin normal olduğu için daha sağlıklı bir yaşam sürdüklerini dile getirmişlerdir. Sağlıklı insanların üç ayda bir hacamat yaptırması gerekirken hasta insanların ayda bir hacamat yaptırması, sağlıklı yaşam için gerekli olacaktır. 

Hacamat yaptırmaya karar verenlerin, hacamat öncesinde yapılması gereken bir takım hususlar vardır. Bunlara dikkat etmeleri gerekir ve daha sonra hacamat yaptırmaları sağlık açısından daha faydalı olacaktır. Hacamat, bugün modern tıp yöntemleri ile çare olamadığı birçok hastalığa şifa kaynağı olmayı başarmıştır. Çünkü insan vücudu olumsuz etkileyen genel olarak toksin maddelerdir. Hacamat ile bu toksinler vücuttan atıldığı için, vücut normal dengesine döndüğünden hastalıklar da gitmiş olur.

Hacamat Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Hacamat yaptırmaya karar verenler kişiler, kullandığı bir ilaç var ise hacamat uzmanına bu konuda bilgi vermesi gerekir. Kan sulandırıcı türündeki ilaçları kullanılıyorsa, hacamat sırasında gereksiz miktarda kan akıtılması için bu ilaçları kullanmayı iki evvelden kesmek zorundadır. Bu şekilde uzman kişiler tarafından doğru yönlendirmeleri söz konusu olacaktır. Ayrıca hacamat öncesinde yiyeceklerimize ve içeceklerimize dikkat edilmelidir. Kiraz gibi kan sulandırıcı meyvelerden uzak durmalı, uygulama başlamadan birkaç gün önce bu tür yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

Hacamat yaptırmadan önce hayvansal gıdaları bir günlüğüne bırakmakta fayda vardır çünkü protein alımı kanı koyulaştıracağı için hacamat fazla yararlı olmayabilir. Şayet bu gıdaların alımı bırakılırsa, hacamat sırasında kan akışı daha kolay sağlanacaktır. Hacamat öncesindeki gün itibari ile herhangi bir et ve et ürünü aynı zamanda ise süt ürünlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir. Hacamat öncesi uzmanların bir önerisi daha bulunmakta, hacamat yaptıracak kişilerin cinsel ilişkiden bir günlüğüne uzak kalması tavsiye edilir. 

Cinsel ilişki sonrası vücutta kan dolaşımı yavaşlar, bu durum da hacamatın etkisini azaltacaktır. Hacamat yaptırmaya giderken aç karnına gidilmesi gerekir. Aç karnına yapılan hacamattan oldukça fazla yarar sağlayacaktır. Hacamat öncesi yapılması gerekenler hususlarına ne kadar çok dikkat edilirse yapılacak olan hacamat ise o kadar faydalı olacaktır.

Hacamat Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Hacamat yaptırdıktan sonra vücuttan atılan toksinler, bir rahatlama ve ferahlık hissi yaşanacaktır. Tedavi sonrası hemen dinlenmek ve vücudu yoracak işlerden kaçınmak daha doğru olacaktır. Uygulama sonrası en az 12 saat geçtikten sonra duş almak gerekir. Uzmanların tavsiyesi, hacamat yaptırdıktan bir gün süre sonra duş almak daha yararlı olacağıdır. Hacamat sırasında atılan mikro çiziklerin daha çabuk iyileşmesi için yaraların üzerine sarı kantaron yağı ve zeytinyağı gibi iyileştirici etkiye sahip yağların sürülmesi gerekir. 

Hacamat öncesi yapılması gerekenlere dikkat edileceği gibi sonrasında da dikkat edilmelidir.


Yorum yaz