Hacamat sonrası cinsel ilişki neden yasak

 1. Anasayfa
 2. Hacamat
 3. Hacamat sonrası cinsel ilişki neden yasak
Hacamat sonrası cinsel ilişki neden yasak

Hacamat sonrası cinsel ilişki neden yasak

Hacamat alternatif tıbbın bir parçası olarak görülürken aslında milattan öncede kullanılan bir tedavi yöntemidir. Cupping yöntemi olarak hem Doğu’da hem de Batı’da yayılan inanılmaz derecede eski ve evrensel bir uygulamadır. Dünyanın tüm yerli halkları ve ilkel Şamanistlik uygulamalarında vücudun hastalıkları ve sakatlıklarını emme üzerinden tedavi eden uzmanlaşmış kişiler vardı. En az beş bin yıl boyunca Çin’de uygulanan bir tedavi yöntemi olan ve Tui Na masajı, akupunktur ve yakı, Cupping ile bölgesel noktaların tedavisi sonrasında aktive olan organlar tespit edilmiştir. 

Hacamat, durgun bölgelere ve aşırı ağrıyan yerlere akupunktur yöntemi uygulanır. Batı’da kupa tedavisi olarak Mısır’da M.Ö. 1550 yılında yazılmış Ebers Papirüs’te bu tedaviden bahsetmektedir. Köklü bir geçmişi olan bir tedavi yöntemi olan hacamat son yıllarda popülerliği tekrardan artarak ve internetin yardımı ile çok kişiye ulaşmıştır. Hacamat yapılmadan önce bazı gerekenler vardır. Herhangi bir tedaviye başlamadan önce yapılması gerekenler gibi, hacamat sonrası yapılmaması gerekenler de vardır. Örneğin, hacamat sonrası cinsel ilişkiye girmemek gerekir. 

Hacamat sonrası cinsel ilişki neden yasak diye aklınızda bir soru oluşabilir. Nedeni ise tedavi sonrası vücudun yorulmaması ve dinlenmesi hacamatın faydalı olması için yararlı olacaktır.

Hacamat Neden Yaptırılır?

Çok eski bir tedavi şekli olduğundan bahsettik. Bu kadar eski bir yöntem günümüze kadar geliyorsa insanların yarar gördüğünü söyleyebiliriz. Durum böyle olunca hacamata olan ilgi günümüzde daha artmaktadır. Hem sağlıklı kişilerin hem de hasta kişilerin yaptırması sağlıklı yaşam için gereklidir. Sağlıklı kişilerin üç ayda bir yaptırırken, hastaların ise ayda bir yaptırması vücutları için yararlı olacaktır. Hacamat birçok hastalığa iyi gelmemektedir. Bunlar içinde;

 • Migren
 • Baş ağrısı
 • Bel tutulmaları
 • Boyun fıtığı
 • Kansızlığa
 • Eklem ağrıları
 • İç hastalıklar
 • Sinirsel ve psikolojik sorunlar vs.

Daha birçok hastalığa iyi gelmektedir. Hacamatın birçok hastalığa şifa olması sonucunda özel klinikler ve uzman kişiler çoğalmıştır. Hacamat sonrası yapılması gerekenlere dikkat etmek hacamatın faydası için önemlidir. Hacamat sonrası cinsel ilişki neden yasak diye araştırma yapanların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Çünkü hacamat sonrası kan akımı normale döndüğü için cinsel temas sonrası kan dolaşımı yavaşlayacaktır. Bu durumda hacamatı yaptıran kişiler fazla yarar görecektir.

Hacamat Perhizi

Hacamat perhizi denilen olay hacamat öncesinde ve sonrasında yapılacaklara dikkat edilmesi gereken bir konudur. Hacamat öncesi kişilerin kullandıkları ilaçlar var ise uzman kişiye bilgi vermesi gerekir. Uygulamaya başlamadan önce aç karnına yapılır ve bir gün öncede hayvansal gıda ve kanı sulandıran yiyeceklerden kaçınmalıdır. Hacamat sonrası ise hemen duş alınmamalı ve yara izleri için doğal yağlar kullanılmalıdır. Cinsel ilişkiye girilmemelidir. 


Yorum yaz