Hacamat ve kas romatizması

  1. Anasayfa
  2. Hacamat
  3. Hacamat ve kas romatizması
Hacamat ve kas romatizması

Hacamat ve kas romatizması

Hacamat birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Bunlar içinde kas romatizması da vardır. Kas romatizması olarak bilinen hastalık genel olarak bayanlarda görülen bir hastalık çeşididir. 

Bu hastalığa yakalanan kişiler sürekli yorgun olduklarını, bitmeyen ağrılarının olduğunu ve bitkinlik şikâyetleri ile kendini gösteren kronik ağrılı bir hastalıktır. Hacamat ve kas romatizması uygulanması hastalıkları azaltacağına ve şikâyetleri zaman içerisinde kaldıracağına yönelik bir tedavi şekli olabilir. Çünkü hastalık kendiliğinden oluştuğu için herhangi bir tedavisi şuan bilinmemektedir. 

Alternatif tıp ise birçok hastalığa iyi gelmesi sonucunda yapılabilir tedaviler arasında yer alır. Hacamat, deri altında biriken kanı emerek dışarıya atılması işlemidir. Bu şekilde vücutta oluşan toksin ve ağır metaller dışarıya atılması sayesinde vücut normal dengesine dönecektir. Bu durumda kendiliğinden oluşmuş hastalıklar ise ortadan kaybolacaktır. İnsan vücudu kusursuz programlanmış bir sistemdir. Bu sistemi bozmak için sürekli tahrip etmek gerekir. Şayet normal halinde kusursuz çalışan bir sistemdir.

Hacamatın Hastalıklara Etkisi

Hacamat yaptıran kişiler rahatlama ve ferahlama hissi yaşar. Daha sonra hacamat faydalarını göstererek hasatlıkları azaltma ve hastalıkları önlemeye başlar. Bu durumda ise hacamat yaptıranlarda oluşan rahatlama bundan kaynaklanır. Vücuttaki olumsuz etkiler ortadan kalkması sonucunda insanlar kendilerini huzurlu hissederler. Sırt bölgesinden yapılan hacamatlar karaciğer temizlenmesinde çok büyük katkı sağlar. 

Unutma sorunu yaşayanlar için beynin arka lobundaki yere yapılan hacamat kan akışını normale çevirerek hücrelerin yenilenmesi hızlı olacağından unutkanlık sorunundan kurtulabilirsiniz. Düzenli hacamat yaptıran kişilerde damalarda tıkanıklık ve plaklar oluşmaz. Damar tıkanıklığı sorunu olan hastalar bir seans sonrası hemen açılmasını beklememelilerdir. Aylık olarak 4 veya 5 seans ile hacamat yaptırarak sağlıklarına kavuşabilirler. Hacamat ve kas romatizması olan hastalarda ise yorgunluk ve sürekli şikâyetleri yavaşça ortadan kaldırarak sağlıklarına kavuşmayı sağlar.

Hacamat Ne Zaman Yaptırılır?

Hacamat iki türlü amaç için yaptırılır. Birincisi hastalıkları önlemek için ikincisi de hastalıkların tedavisi için yapılır. Hacamat tedavi amaçlı olduğu zaman mevsim ve ay günlerine bakılmaksızın her zaman yaptırılabilir ancak haftanın bazı günleri gözetilmeye çalışır. Hastalıklardan korunmaya yönelik yapılan hacamatlar havalar ısınmaya başladığı ve sıcaklar bastırdığı zaman yani ilkbaharın sonu ve yazın başlangıcında yaptırılması hacamattan en fazla yarar alacakları zaman olacaktır. Her ay yaptıranlar ise Hicri ayın 15’inden sonra yaptırması uygun görülür. 

Hacamat için en uygun zaman dilimi Hicri takvimde 17, 19, 21, 23 günlerinin Pazartesi ve Perşembe günlerine denk gelen günler tercih edilmesi çok fazla yararı olacaktır. Çünkü bu dönemde ayın durumundan dolayı vücuttaki kuvvetler harekete geçer ve tüm zararlı maddelere başkaldırırlar. Bu günlerde zararlı maddeler hacamat ile vücuttan atılacağı için daha şifalı olacaktır. 

Hacamat ve kas romatizması hastaları da bu günlerde yaptırırsa daha çok şifa bulurlar.


Yorum yaz