Kan verdim hacamat yaptırabilir miyim?

 1. Anasayfa
 2. Hacamat
 3. Kan verdim hacamat yaptırabilir miyim?
Kan verdim hacamat yaptırabilir miyim?

Kan verdim hacamat yaptırabilir miyim?

Vücutta en ufak değişiklikler insanları hemen etkilediği için bazı insanların akıllarında bir takım sorular oluşur. Kan verdim hacamat yaptırabilir miyim?Hacamat yaptırdım kan verebilir miyim? Oluşan soruların cevabını bulmak istiyorlar. Bu yazımızda bu sorulara cevaplar bulacağız. Öncelikle hacamat yaptıran bir kişi şayet steril ortamlarda ve uzman kişiler tarafından tedavi edildikten sonra hemen kan vermesi yanlış olur. Çünkü vücuttan atılan kan, dengesini sağlamak için birkaç gün geçmesi gerekir. Bunda dolayı da hemen kan vermesi olmayacaktır. Dediğimiz gibi steril ve uzman kişiler tarafından yapılması sonucu daha sonra kan verebilir. Diğer şekilde kan vermesi uygun bulunmaz. 

Damardan verilen kan hacamatı etkilemez fakat vücuttan çıkan kan akışı dolaşımı hızlandıracağı için hacamat yararlı olabilir fakat ondan öncesi hacamat perhizi yapması gerekir. Bunları yapmadan zaten hacamat tedavisine başlanılmaz. Birçok derde deva olması ile tekrar gündeme gelen hacamat, sağlık personelleri ve uzman kişiler tarafından özel klinik veya hastanelerin özel odalarında sağlıklı bir ortamda yapılarak insanlara şifa kaynağı olmaya başlamıştır.

Hacamatın Faydaları

Birçok derde deva olduğu bilinen hacamatın faydalarına baktığımızda birçok hastalığa iyi geldiği görülmektedir. Düzenli aralıklarda yaptırılan tedavi insan vücudunda rahatlama ve ferahlama hissi yanı sıra sağlık açısından da faydalı olacaktır. Kan verdim hacamat yaptırabilir miyim, diyen bir kişi öncelikle hacamatın faydasına daha sonra ise hacamat perhizine bakması gerekir. Şayet perhizi yapan kişiler hacamat yaptırırken daha çok fayda görmektedirler. Faydalarına bakacak olursak,

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kan dolaşımının hızlanması ve toksinlerden arınma
 • Hormonal bozukluklar
 • Baş, boyun, sırt ve bel ağrıları
 • Migren ve sinüzit
 • Kronik yorgunluk ve halsizlik
 • Hipertansiyon
 • Cilt hastalıklarına
 • Psikolojik rahatsızlıklara
 • Hazımsızlık ve sindirim sistemi problemleri
 • Cinsel zayıflık, cinsel isteksizlik, kısırlık ve adet düzenliği

Gibi sorunlara karşı iyi geldiği görülmektedir. Bundan dolayı konusunda uzman olmuş bir hekim tarafından tedavi yapılmalıdır. Aksi durumda şiddetli kan kayıplarına, kılcal damar yerine toplardamar kanı alınmasına, damar ve sinir kesiklerine, cilt üzerinde kalıcı ve belirgin izlere, bulaşıcı hastalıklara ve enfeksiyonlara neden olacağı için uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığına dikkat edilmesi gerekir.

Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamat yaptırmak istediğiniz bölgeyi ilk önce steril bir ortamda temizlenerek daha sonra vakum bir neşter yardımı ile mikro çizikler atılarak deri altındaki kanı dışarı çıkması için ufak çizikler atılır. Daha sonra ise vakumlamak için özel kupalar yardımı ile kesikler emilerek çekilmeye başlar. Bu sırada vücuttan toksin ve ağır metaller atılmaya başlar. Kan verdim hacamat yaptırabilir miyim, şeklinde sorularınızı uzman kişilere sorarak da cevap alabilirsiniz. Hacamat yaptırmak rahatlama ve ferahlama hissi vereceği gibi sağlığınız için de faydalı olacaktır.


Yorum yaz