Kas ve doku zedelenmelerinde hacamat yapılır mı?

  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Kas ve doku zedelenmelerinde hacamat yapılır mı?
Kas ve doku zedelenmelerinde hacamat yapılır mı?

Kas ve doku zedelenmelerinde hacamat yapılır mı?

Hacamatın birçok hastalığa şifa olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Fakat insanların akıllarında her zaman sorular olmuştur. Her hastalığı olan kişi acaba ben hacamat yaptırabilir miyim diye sorular soruyor. Örneğin, kas ve doku zedelenmelerinde hacamat yapılır mı? Diye soran bir kişi hacamatın faydaları ve hangi hastalıklara iyi geldiğini araştırmadan direk uzman kişilere sorarak cevap bekliyorlar. Fakat bazı tedavilere başlamadan önce araştırmalar ve ön bilgiler toplamak gerekir daha sonra ise hastalıkla ilgili diğer konularda uzman kişilerden tavsiye alınabilir. 

Uzun yıllardır bir tedavi olarak kullanılan hacamat, vücuttan atılan toksin ve ağır metaller, rahatlama ve ferahlama hissi vermesi ve kan dolaşımın hızlanması, vücut dengesinin normale dönmesi ile sağlıklı yaşam elde edersiniz. kronik hastalara cevap veremeyen modern tıp, alternatif tıptan yardım alarak bazı hastalıkları iyileştirdiği görülmektedir. 

Hacamat yaptıran kişiler cildine uygulanan kupa ve vakum yöntemi botoks etkisi yaparak cildin genç kalmasına yardımcı olmaktadır.

Deri Altında Biriken Neden Zararlıdır?

Vücudun zaman içerisinde almış olduğu hormonlu yiyecekler veya kullanılan ilaçlar nedeniyle bazı toksin, kalıntı ve ağır metalleri atamamaktadır. Deri altında kalan bu toksinler artık işlevi olmayan pelte haline gelen kanlar, vücudun bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkileyerek birbirinden farklı birçok hastalığın zeminini oluşturmaktadır. Bu hastalıklar ise insan formunu etkileyerek standart yaşamını zor bir hale getirecektir. 

Hacamatın kelime anlamında olduğu gibi vücudun standart dengesine dönmesini sağlayarak daha sağlıklı bir şekilde hayata devam etmesinde yardımcı olmaktadır. Birçok hasta için hacamat yararlıdır. Kas ve doku zedelenmelerinde hacamat yapılır mı, sorusunu soran biri hacamat sayesinde kas ve bağ dokusundaki esnekliği artırır. Eklemler ve dokulardaki sertlikleri yumuşatır. Faydası çok olduğu için hacamat üzerine binlerce makale ve onlarca araştırma görülmektedir. 

Sağlık personelleri tarafından da tavsiye edilen bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Tedavi herkese uygulanabilirliği açısından geniş bir kitleye sahiptir fakat bazı kişiler ise hacamattan uzak durmalıdır. Bunlar kalp pili olanlar, kan tutanları, panik atan geçirenlere, organ nakli olanlara, diyaliz hastalarına, aşırı heyecanı olanlara, kemoterapi görenlere, dinç ve kuvvetli olanlar hariç 60 yaş üstü olup da hayatında hiç hacamat yaptırmayanlar ve hamile kadınlar yaptırmaması gerekir.

Hacamat Hangi Bölgelere Yapılmalıdır?

Genel olarak sırt bölgesinden yapılan bir uygulama olsa da, yaptıran kişinin hastalığına veya şikâyetine bağlı olarak baş bölgesi ve vücudun diğer akupunktur noktalarına da uygulanabilir. Örneğin, Kas ve doku zedelenmelerinde hacamat yapılır mı diye soran bir kişiye uygun tedavi şekli seçilerek yapılabilir. 

Ancak yapılacak noktalar uzman hekim tarafından belirlenmelidir. Hacamatta yapılan mikro çizikler için kullanılacak aletlerin tek kullanımlık olması ve steril olmasına dikkat edilmesi gerekir. Hastalıklar kan yoluyla çok kolay geçeceği için bu konuda çok dikkatli olunması gerekir.


Yorum yaz